Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler

Sperm Sayısını Artıran YiyeceklerSperm sayısını arttıran yiyeceklerden bahsedeceğimiz bu yazımızda sizlere güzel bilgiler vereceğiz. Özellikle c vitamini bakımından zengin olan kuşkonmaz spermlerin oksitlenmesini engeller ve hastalık yaşamadığınızdan dolayı vücudun sperm üretimini arttırmasını sağlar. Muz meyvesi de aynı şekilde C vitamini ve onun yanında A vitaminini de barındırdığından dolayı sperm üretimini hızlandırıcı özellik taşır. Siyah çikolata da sperm sayısını arttırdığı bilinen ve hatta üretimi iki katına kadar arttırma özelliği olan bir yiyecektir. İstiridye de içerdiği bol miktarda Çinko maddesi ile vücudunuzda sperm sayısının artmasında etkili rol oynar. Size önerdiğimiz bu yiyecekleri düzenli olarak tükettiğinizde sperm sayısının ve kalitesinin arttığı hissedeceksiniz ve çocuk isteğiniz kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.

Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler

Sigarayı Bırakmalısınız: Sigara bir çok sağlık probleminin yanısıra üreme sağlığı üzerinde de olumsuz etkilere sahiptir.Özellikle erkeklerde Sperm sayısının azalmasında belirgin bir etkiye sahiptir.

Alkolden Uzak Durun: Alkol de Sigara gibi üreme potansiyeliniz üzerinde olumsuz etkilere neden olur.Yine erkeklerde Sperm azlığının önemli sebeplerinden biridir.

Bağımlılık Yapan İlaç ve Maddelerden Uzak Durun: Çeşitli uyuşturucu maddeler Sperm sayı ve hareketliliğinin azalamasına yol açar.

Kafein: Çay, Kahve ve kolalı içecekler gibi maddelerin içerdiği kafeinin yüksek miktarlarda tüketilmesi bayanlarda gebelik şansını azaltabilir.

Sperm Sayısını, Kalitesini ve Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler;

ÇİLEK: İçeriğineki E vitamini sayesinde Sperm miktarında artış sağlayabilir.Ayrıca Cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırması da seks dürtüsünün artmasına neden oluyor.Olumlu etkileri günde 2 kase çilek tüketilmesi halinde 1 hafta içerinde görülebilir.

AVOKADO: İçeriğindeki temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırır.Haftada 3 kez tüketilmesi durumunda etkileri 2 hafta içerisinde görülmeye başlar.Sperm sayı ve hareketliliği üzerinde oldukça önemli olumlu etkileri vardır.

ZENCEFİL: İçeriğindeki etken maddeler sayesinde vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte Uyarıcı etki eder.Erkeklerde ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.Haftada 4 kez bir tutam Zencefil kullananlar etkileirni 1 saat içerisinde görmeye başlayabilirler.

DOMATES: Tam bir A Vitamini deposudur.A vitamini seks hormonlarının üretimini hızlandırır.2 hafta boyunca günde 1 domates tüketmeniz durumunda etkilerini görmeye başlayacaksınız.

MUZ, İNCİR: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi beyindeki mutluluk hormonu serotonin seviyesini yükseltir.

HAVUÇ: İçeriğindeki şeker kana çok çabuk karışarak enerji seviyesini hızlı biçimde artırır.Cinsel performansın artırılması için ideal bir besindir.

Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu erkeklerde Sperm saysını arttıran ve Sperm kalitesini de yükselten şifalı bitkisel keçiboynuzu ve incir kürünü açıkladı.Bu kürlerde yer alan besin ve bitkileri Sperm arttırıcı bitkiler bölümümüzde zaten yazmıştık.Şimdi de bu bitki ve besinleri kullanarak hazırlayabileceğimiz kürleri hocamızdan okuyalım.Erkeklerde Sperm sayısını, kadınlarda ise doğurganlığı artıracak bitkisel Kürler İbrahim Saraçoğlunun çalışması sonucu ortaya çıkmış. Bu sayede çacuk sahibi olamayan kişilerin, çocuk sahibi olma umudu da artmış oldu.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ : 6-7 adet keçiboynuzunu yarım lt suda 6 dakika kaynatın. Sabah akşam aç karnına suyunu için. Bu kür aynı zamanda akciğer ödemi, akciğer kanseri, allerjik Astım gibi hastalıklarada çok faydalıdır.

İNCİR KÜRÜ : 8-9 adet kuru inciri iyice yıkayın. Yarım litre suda kaynatttıktan sonra sabah akşam, aç karnına suyunu için. İncir kürü kadınlarda da doğurganlığı artırdığından her iki eşin birlikte kullanması daha yararlı olur sanırım.

* Bu kürleri 20-25 gün uygulamanız gerekecektir.

Sperm Arttırıcı Bitkilerin Kullanımı Ne Kadar Güvenli?

Sperm arttırıcı bitkiler ve kullanımları hakkında söyleyebileceğimiz en temel şey doğal olmaları nedeniyle aşırı dozlarda kullanmamaya dikkat etmek kaydıyla kesinlikle zararsız olduklarıdır.Yine de size tavsiyemiz Sperm arttırıcı kür, bitki ya da bitkisel ürün kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızdır.

Sperm Arttırıcı Macun

Son günlerde özellikle tvlerde sıkça yer alan bir kürden de bahsedelim.Sayfamızda yukarıda Sperm arttırıcı özelliğine değindiğimiz keçiboynuzu macunumuzun temel malzemesi olacak.

Sperm arttırıcı Macun için gerekli malzemeler:

1kilo keçiboynuzu pekmezi
50 gram arı sütü (saf)
50 gram polen
50 gram zencefil
50 gram zerdeçal

Karışımı hazırlayacağımız malzemeleri eksiksiz edindikten sonra sıra geldi tamamen doğal içerikli Sperm arttırıcı karışımımızı nasıl hazırlyacağımıza ve nasıl kullanacağımıza.

Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın.Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı yiyin.Bu karışımı kullanırken daha iyi sonuç alabilmek için aynı zamanda çekirdekli siyah üzüm kompostosu da içebilirsiniz.Aynı şekilde kompostoyu da sabah ve akşam 1 bardak içmelisiniz.Yine kürü destekleyebileceğiniz bir diğer doğal ürün de nohut.Haftada en az bir kere koyun etiyle pişirilmiş nohut yemeği yemeniz de kürün etkisine olumlu yönde katkı yapacaktır.

Tüm bu tüketilmesini önerdiğimiz malzemelerde yoğun miktarda Sperm arttırıcı ve Sperm hareketliliğini artıran etken maddeler bulunmaktadır.

iLGiLi YAZILAR...