Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu

bitkisel-receteler Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu Tarafından Aşağıda ki Gibi Sıralanmıştır. Bitkilerden Daha Çok Özel Kür Tarifleri Vermiştir İbrahim Saraçoğlu.  Öksürüğe İyi Gelen Bitkisel Kürler İbrahim Saraçoğlu Tarafından Denenmiş ve Uygunluğu Test Edilmiş Olabilir.

Öksürük Tedavisi İçin Bitkisel Kürler İbrahim Saraçoğlu

Bir orta boy sarı soğanı 6 yada 8 bölün. 2 bardak su ilave edip, kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakıp, ılıyınca için. Her defasında, yeniden hazırlayıp taze, taze için. eze bölüp bir bUçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

Öksürüğünüz Balgamlı ise yapılacak bitkisel kürler :

Yarım litre suya, 7-8 tane keçiboynuzunu kırarak atın ve kaynatın. Kaynamış bu suyu sabah ve akşam aç karnına için. 3 gün sonra balgam atmaya başlarsınız. Özellikle Sigara tiryakilerinin bu kürü uygulamaları tavsiye edilir.

-2-3 parça parmak ucu kadar zencefil,iri bir tutam ıhlamur,1 çay kaşığı hibiskus,1 çay kaşığı şahtere otunu 1 su bardağı kadar suda 3-4 dakika kaynatın.2-3 dakika demlendirdikten sonra için.

-Şekeri fazla kullanmak doğru değildir. Çaya nöbetşekeri konulursa öksürüğü azaltır.
-Günde 2-3 kere meyankökü çiğnemek de yararlıdır.
-Zencefil, Kekik ve alerjik kökenli olmayan öksürükte karabiber etkilidir.
-Kronik öksürük için 2 adet karaturp,kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur.oyukların içine bal doldurulur ve sadece oyukların üstü turp parçaları ile kapatılarak 24 saat bekletilir.Sonra içindeki sıvı şişeye doldurulur ve günde 3 çorba kaşığı içilir.
-Kuşburnu, ısırgan, zencefil, şahtere ve hibiskus çaylarını içmek de öksürüğe iyi gelir
-Ebegümeci kaynatılır,zeytinyağı ve limon katılarak bol bol yenirse göğsü yumuşatır.Öksürüğü hafifletir ve balgam söker.
-Toz Zencefil ile bal karıştırılarak yenilirse öksürüğe iyi gelir.

iLGiLi YAZILAR...