Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kilo-Almak-istiyorum-Ne-Yapmaliyim

 

Kilo almak istiyorum ne yapmalıyım? Bu soruyu kendinize sormaya başladıysanız artık bu zayıf vücudunuzdan kurtulmanın ve sağlıklı kilo alarak ideal bir vücuda sahip olmanın vakti gelmiş demektir.

Peki sağlıklı kilo almak için ne yapmalıyım? Bunun için öncelikle bir doktora görünüp sindirim sisteminizde ve genel dolaşım sistemlerinizde sıkıntı var mı yok mu bu öğrenmelisiniz. Sağlık açısından bir sıkıntı yoksa eğer makalemizde tavsiye edeceğimiz yöntemlerle sağlıklı kilo alabilir ve ideal bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Eğer ateşli bir hastalık sonrasında ya da kanser verem gibi bir hastalık sonrasında zayıflayıp kilo kaybettiyseniz Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım? diye sormadan önce biraz vücudunuza zaman tanıyın. Mutlaka yeterli süre sonucunda tekrar eski sağlıklı kilonuza kavuşacaksınız.

Bunların dışında eğer vejeteryan tarzı besleniyor ve hayvansal kaynaklı ürünleri yemiyorsanız yani dengesiz bir beslenme alışkanlığınız varsa burada yapılacak şey karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme olabilir. Makarna, ekmek, mantı tarzında yiyecekleri bolca tüketerek telafi edebilirsiniz.

Genelde beslenme alışkanlıklarımızdan kaynaklı aşırı kilo kaybının en büyük nedeni dengesiz ve yetersiz beslenmedir. Tabi tek tip beslenmeyi de unutmamak gerekir. Bu tür durumlarda Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım? diye kendine soran çok fazla insan vardır. Yapmanız gereken beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirip sağlıklı ve dengeli bir beslenme sistemine geçiş yapmanız çözüm olacaktır.

Özellikle yemek yerken vitamin ve mineral dengesini gözetin. Yemeklerden önce su içmemeye çalışın. Eğer midenizi suyla doldurursanız yemeklere yer kalmayacak dolayısıyla çok az yediğinizde doyma hissi olacağından yemek yiyemeyeceksiniz.

Kilo Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım? Diyenlere Özel Prof. Dr. Ahmet Maranki den beslenme formülü;

saglikli-kilo-almaSağlıklı kilo almak için 250 gram kuru siyah üzüm içerisine 1 çay kaşığı kadar Kına Kına otu ile 1 tutam Pelin Otu ilave edilir.
Burada bahsettiğimiz Kına Kına otu başka bir bitkidir, bildiğimiz ele ve saça sürülen kına değildir. Kınakına bitkisi (kontesotu), kökboyasıgiller familyasından, 15-20 metre boyunda bir ağaçtır. Kına Kına ağacı olarak bilinmesine rağmen, Kına Kına otu olarak bilinir ve satılır, ama ot değil aslında çok büyük kocaman bir ağaçtır.

Bu karışımı hazırlandıktan sonra et makinesinde çekerek içine üç litre kaynak suyu ilave edin ve iyice karıştırın.
Sonrasında, yarı suyu gidinceye kadar bu kür kaynatılır. Tülbent yardımı ile hazırladığımız bu kür süzülür (süzülmüş üzüm suyu başka bir kaba alınır) kalan posası ikinci kez 3 litre su ilave edilerek karıştırılır ve tekrar yarı suyu gidinceye kadar kaynatılır. Bu üzüm suyu da tülbent ile süzüldükten sonra ilk başta elde edilen üzüm suyu ile karıştırılır ve bu karışıma bir miktar şeker ilave edilir.

Sağlıklı kilo almak için her gün sabahtan ikindi vaktine kadar sürekli olarak belli aralıklarla bu hazırladığımız üzüm küründen içilir. Bu kürü içerken kesinlikle su içilmemelidir. Akşamdan sonra ise bol bol yoğurt yenmelidir. Ayrıca gece yarısı içine bal ilave edilmiş Süt içilir. Sabahları ise kahvaltıda çay yerine sebze ve meyve suları içilmelidir.

iLGiLi YAZILAR...