Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

bitkisel-ilaclarKeten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Keten tohumunun zayıflamaya etkileri tartışılmazdır. Tüm bitkiler için geçerli olduğu gibi zeten tohumunu da gerektiği kadar kullanmak gerekir. Aksi takdirde istenmeyen etkiler oluşabilir.

Günlük Olarak Keten Tohumu Ne Kadar Alınmalıdır?

Keten Tohumu günde genel olarak 1-1.5 yemek kaşığı oranında alınması tavsiye edilmektedir. 2 yemek kaşığını aşması önerilmemektedir. Yemeklerden önce 1 çorba kaşığı Keten Tohumu tozu alınır ve bol su içilir.

Keten tohumunun faydalarından yararlanmak için Keten Tohumu ile ilgili bilgi sahibi olmak yanında ‘ Keten Tohumu nasıl kullanılmalı ‘ sorusunun da yanıtını da bilmek gerekir. Keten Tohumu kullanım bakımından hassas bir besindir doğru biçimde tüketilmediği takdirde Keten Tohumu zarar verici olabilir.

Şifalı özelliği olan Keten Tohumu çeşidi sarı keten tohumudur. Ancak bunun yerine kuş yemi olarak kullanılan Keten Tohumu da satılmaktadır. Bu yüzden satın aldığınız yerin dürüstlüğünden ve ürün kalitesinden emin olmanız gerekir.

Keten tohumunu öğütülmüş hazır halde almayın. Daha önceden hazır öğütülmüş olan keten tohumunun ne zaman öğütüldüğünü bilmek mümkün olmayacağından taze olarak kullanma imkanını kaybetmiş olabilirsiniz. Her zaman taze olarak kullanmaya çalışın. Keten tohumunu aldıktan sonra evde kendiniz az miktarda öğütün ve kullanın.

En iyisi tüketilecek kadar bir miktarı öğütüp hemen tüketmek daha sağlıklıdır. Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Keten tohumunu kullanırken bir sıvı ile tercihen su ile alınması önerilir. Bunun yanında Keten Tohumu yoğurt bal ile karıştırılarak ya da salatalara katılarak da alınabilir.

 

iLGiLi YAZILAR...