İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

İbrahim Saraçoğlu Öksürük KürüBirçok nedeni olabilen öksürük bazen sigaradan bazen de alerjiden dolayı insan hayatında yerini alabilmektedir. İbrahim Saraçoğlu da bu öksürükten kurtulabilmeniz için öksürük kürü hazırladı ve bizde sizlerle bu öksürük kürünü paylaşıyoruz. İbrahim Saraçoğlu’nun hazırladığı kürlerden ilki bir tane orta boy sarı soğanı 6 veya 8’e bölerek ve 2 bardak su ekleyerek kaynattığınız ve ılıyınca oluşan kürü içebiliriz. Bu kürü ise balgamlı öksürüklere fazla işe yaramaktadır. Balgamlı öksürükler için bir kür önereceğiz. Yarım litre suyun içerisinde 7-8 adet hazırlamış olduğunuz keçiboynuzlarını kırarak atın daha sonra bu karışımı kaynatın. Kaynatmış olduğunuz suyu sabah ve akşam olmak üzere 3 gün boyunca düzenli olarak için ve öksürüğünüzden kurtulun.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü kısaca bu şekilde hazırlanır. Sizlerde evinizdeki bu malzemelerle bu kürü hazırlayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

Bir orta boy sarı soğanı 6 yada 8 bölün. 2 bardak su ilave edip, kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakıp, ılıyınca için. Her defasında, yeniden hazırlayıp taze, taze için. eze bölüp bir bUçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

Öksürüğünüz Balgamlı ise :

Yarım litre suya, 7-8 tane keçiboynuzunu kırarak atın ve kaynatın. Kaynamış bu suyu sabah ve akşam aç karnına için. 3 gün sonra balgam atmaya başlarsınız. Özellikle Sigara tiryakilerinin bu kürü uygulamaları tavsiye edilir.

İbrahim Saraçoğlu Adaçayı

Adaçayının içeriğindeki salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin Antibiyotik özelliği taşıyan etkin Maddelerdendir.

Adaçayının içinde bulunan önemli bir eterik yağ da, cineol’dür. Cineol, öksürüğü önleyici bir maddedir. Kısacası, Adaçayı hem doğal bir Antibiyotik hem de doğal bir öksürük önleyicidir.

Adaçayının içeriğinde bulunan doğal Antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler Suda çözünebilen maddelerdir. Suda çözünme özellikleri taşıdıkları için, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan Sıcak suda demleyerek kullanma imkanı sağlamaktadır.

Ağız gargaralarının çoğu bir miktar Alkol kullanılarak hazırlanmak zorundadadır. Çünkü bir çok Bitkinin içeriğindeki doğal Antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünmedikleri için, Su ile hazırlanmaları durumunda etkili olamamaktadırlar.

Adaçayının içeriğindeki doğal Antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çok kolay çözünme özelliği gösterdikleri için, hem yetişkinler hem de çocuklar için, sıcak suda demleyerek (kısık ateşte kaynatarak) gargara olarak hazırlanmasına imkan sağlamaktadır.

iLGiLi YAZILAR...