İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağının Faydaları

İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda ülkemizde orta yaşın üzerindeki pek çok kişi kireçlenmeye bağlı ağrıları artmaktadır. Bu kireçlenmeye bağlı olarak dizlerini bükemiyor, merdiven çıkmakta çok zorlanıyor hatta yürümekte bile zorluk çekiyorlar. ‘Doğadaki hangi bitkide bunun şifasını bulurum?’ diye yola çıkan İbrahim Saraçoğlu, sürdürdüğü araştırma sonrası çınar yaprağının kireçlenmeyi tedavi edici etkisini ortaya çıkardı.

Kireçlenmeye karşı kullanacağımız çınar yaprağı kürü için bize iki tane çınar yaprağı gerekiyor. İki adet büyük boy çınar yaprağını ( olgun yaprak olmalı -yeşil ya da kurutulmuş çınar yaprağı da olabilir) soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın.

Bir su bardağı suyu (klorsuz temiz su olmalıdır musluk suyu kullanmayın) kaynattıktan sonra çınar yapraklarını ilave ediniz ve kısık ateşte bir dakika demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra sıcak iken süzünüz. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken içiniz. iki içim arasında en az üç saat fark olmalıdır.

Çınar Yaprağı Kürüne otuz gün ara vermeden devam ediniz. Her defasında taze olarak hazırlayınız. Şikayetlere göre dönem dönem tekrarlayabilirsiniz.

Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır? 

cinar-yapragi-kuruÇınar Yaprağı Kürünün Hazırlanışı: 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1.5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağı koyarak 1 dakika (daha fazla değil) kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzün .

Çınar Yaprağı Kürünün Uygulanışı: Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında aç karnına 1 bardak, Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak için. Bu uygulamayı 15 gün yaptıktan sonra 3 gün ara verin. Tekrar 15 gün daha uygulayın.

Dikkat: Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. Kaynatma süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır ve aç karnına içilmelidir. Bu kür kesinlikle ilaç yerine kullanılamaz. Tedavi için mutlaka bir tıp doktoruna görünmelisiniz. Bu bilgiler Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun televizyonda ki programlarından derlenmiştir.

iLGiLi YAZILAR...