Hamilelikte Mide Yanması İbrahim Saraçoğlu

hamilelikte-mide-yanmasi-ibrahim-saracogluHamilelikte mide yanması ibrahim saraçoğlu tarafından nasıl tedavi edileceği o anda rahatsızlığınızın nasıl giderileceğini anlatmıştır. TRT Diyanet televizyonunda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile Ruh ve Beden Sağlığı programında gelen sorular neticesinde hamilelikte mide yanması sıkıntısına açıklık getirmiştir.

 Hamilelikte mide yanması ibrahim saraçoğlu tarafından tavsiye edilen çözüm yolu bir fincan inek sütü toplam 2 yudum olacak şekilde içilmelidir demiştir. Özellikle mide ve boğaz yanması için inek sütünü iki yudum olarak içmenin önemine değinip abartılmaması gerekmektedir demiştir.

hamilelikte_mide_yanmasiİnek sütünü hamilelikte ortaya çıkan mide yanması ve boğaz yanmasında uygularken 2 yudum içip 15 dk sonra tekrar nüksettiğinde yine iki yudum inek sütü içmeli sonrasında 8 saat sonra tekrar ettiğinde sıkıntı yine bir fincan iki yudum olarak süt içilmelidir demiştir. Ancak bir bardak ya da daha fazla içilmemesi gerektiğini vurgulamıştır. Bir fincan olarak içildiğinde şifa ama bardak bardak içildiğinde zarar verebileceğini söylemiştir. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu TRT Diyanet Tv’de ki programında hamilelikte mide yanması sıkıntısına bu şekilde çözüm tavsiye etmiştir.

Unutulmamalıdır ki Prof. Dr. Adnan İbrahim Saraçoğlu bu tavsiyeleri hamilelikte karnın şişmesi sonucu midenin sıkışması neticesinde mide sıvılarının boğaz ve midede yanma yapmasına özel tavsiye edilmiştir. İleri düzeyde mide rahatsızlığı olan biri bu tavsiyeleri uygulamadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan sıkıntılar ortaya çıkabilir.

iLGiLi YAZILAR...