En Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

en-hizli-kilo-alma-yontemleriEn Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

En hızlı kilo alma yöntemi olarak aklınıza ilk karbonhidrat ağırlıklı beslenme gelebilir. Ama bu hızlı ve sağlıksız kilo alma olur. Genellikle sumo gürüşcilerinin uyguladığı bu yöntemle çok kısa sürede çok hızlı ve aşırı kilo alabilirsiniz. Sanırım amacınız sumo güreşi yapmak değildir, o yüzden daha orantılı dengeli ve sağlıklı bir şekilde hızlı kilo almak gerekir.

En hızlı kilo alma yöntemleri için öncelikle gülük beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeliyiz. Acaba ne kadar sağlıklı ve yeterli besleniyoruz? Çok yiyorum ama kilo alamıyorum diyorsanız ya bünyeniz çok hızlı çalışıyor ve yakıyorsunuz ya da tek tip beslenmeden ötürü vücudun ihtiyacından fazla gıdalar atıldığı için zayıf düşüyorsunuzdur.

Sağlıklı bir bireyseniz herhangi bir sağlık sorunundan dolayı kilo alamama sorununuz varsa günlük olarak ihtiyacınız olan kalorinizden biraz fazlasını almanız kilo almanız için yeterli olacaktır. En hızlı kilo alma yöntemleri içerisinde en etkilisi budur. Günlük belirli miktarda besini belirli oranlarda ve dengeli olarak tüketmek. Neticede ortaya çıkacak beslenme şekli hayatınızda ilerleyen dönemlerde sizi sağlıklı ve ideal kiloda bir birey yapacaktır.

Bugün çok çabuk kilo alması gerekenler için uygun olacak bir diyet programını sizlerle paylaşacağım. Hızlı kilo alma diyeti diye bahsettiğim diyet internette dolaşırken denk geldiğim ve Türkiye’de sanırım başka hiçbir sitede yayınlanmamış bir diyet.

En Hızlı Kilo Alma Diyeti Listesi

Birinci Öğün – Saat 07.00

En az bir bardak yağsız süt

Bir kase yağsız ya da az yağlı yoğurt

Bir adet meyve

İkinci Öğün – Saat 09.00

Bir büyük elma

hizli-kilo-alma-yontemleri

Az miktarda protein içeren bir besin maddesi (yumurta olabilir)

Üçüncü Öğün – Saat 12.00

2 adet ızgara tavuk göğsü

1 porsiyon pirinç pilavı

1 kase yağsız ya da az yağlı yoğurt

Dördüncü Öğün – Saat 15.00

Atıştırma olarak yine az miktarda protein içeren besinler

1 adet muz

Beşinci Öğün – Saat 19.00

2-3 adet yağsız biftek

1 porsiyon pirinç pilavı ve yanında haşlanmış patates

Altıncı Öğün – Saat 22.00

Yatmadan önce bir muz ya da elma

Hızlı bir şekilde kilo almak bazılarımız için çok önemli olsa da en önemlisi sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeyi bilmektir bunu unutmayınız.

Sağlık her şeyin başı, görüntüden her zaman daha önemlidir.

iLGiLi YAZILAR...