Bonzai Uyuşturucu

Bonzai Uyuşturucu

Son günlerde yine gündeme gelen ve yaklaşık 4 yıldır ülkemizde satılan pek çok insanın ölmesine sebep olan ve olmaya devam eden bonzai uyuşturucu hakkında bilgiler vermek istedik.

Bonzai uyuşturucu, çok sinsi ve alışkanlık bağımlılık yapan sentetik bir esrardır. İçerisinde bilinmeyen pek çok tehlikeli madde vardır. Ottur zararı yoktur diye tüketilen ve sonrasında yaşamak için bağımlı olduğu için kullanan gençler ne yazık ki feci bir ölümle yüz yüze kalıyorlar.

Bonzai Uyuşturucu Hakkında Genel Bilgiler ve Uyuşturucudan Kurtulma Yolları;

Bonzai uyuşturucu nedir, bonzai uyuşturucu hakkında merak ettikleriniz, uyuşturucu maddeler en çok beyine ve sinir sistemine zarar vermektedir… Uyuşturucu maddelerin zararları nelerdir uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için neler yapılmalıdır konu hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.

Polisiye önlemler, yasal düzenlemeler ve getirilen ağır cezalar, yeni nesil uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Açıkları ve boşlukları kullananlar piyasaya sürekli yeni maddeler çıkarıyor. Bunların en sonuncusu ve en ünlüsü Bonzai. Sentetik bir uyuşturucu olmasına rağmen Türkiye’de yasaklanmış değil. Siparişi internetten, teslimatı adrese yapılıyor.

Bu site içerisinde yer alan içerik T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele İzleme Merkezi (TUBİM) tarafından sağlanmaktadır. Uyuşturucu maddeler hakkında detaylı bilgiler bulabilir ve uyuşturucudan kurtulma yollarını öğrenebilirsiniz.

Gözü dönmüş sahtekarlar bonzai satışı sırasında tütsü tozu veya gübre olarak gösterip muhtemel denetim ve kontrollerden kaçmaktadırlar. Bu ticareti yapan yerli ya da yabancı internet siteleri de bitkisel ürün pazarlıyor gibi gösterip gençlerimizi zehirlemektedirler.

BONZAİ UYUŞTURUCU YURDA NASIL SOKULUYOR?

Peki yurtdışına verilen sipariş Türkiye’ye gelirken gümrükten nasıl geçiyor? Bitkisel ürün süsüyle! Çünkü yasal boşluklar nedeniyle Bonzai henüz yasaklanmış değil ve 100 doların altındaki siparişler de kolay kolay denetime takılmıyor. Sizler eğer böyle bir siteyle ya da ürün sağlayan biriyle karşılaşırsanız hemen 155 polis imdat hattını arayınız.

Maddenin içeriğindeki etken madde, benzerlerinden çok daha güçlü ve hızlı bağımlılık yaratıyor. Kullanıcıları, “büyük aptallaşmaya ve bazen ölüm korkusuna” neden olduğunu söylüyor. Dolayısıyla zamanla tüm uyuşturucu maddelerde olduğu gibi ölümle sonuçlanan vakalar görülüyor.

Unutmayın hata yapabilir uyuşturucu kullanıyor olabilirsiniz, ama kurtulmak için hiçbir zaman geç değil. Bunun için en yakın sağlık merkezinden ya da Umud Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği’nden yardım alabilirsiniz.

iLGiLi YAZILAR...