Basur Nasıl Geçer?

Basur Nasıl GeçerBasur Nasıl Geçer?

Kabız olmamaya dikkat etmek,
Bütün gün bilgisayarın başında oturmamak arada kalkıp dolaşmak,
Koşu yapmak,
Lif yönünden zengin gıdalarla beslenmeye dikkat etmek,
Çok fazla çay kahve içmemeye dikkat etmek,
Bol bol su tüketmek, Çok baharat yeme acı falan yememek ve diğer yöntemler acınızı hafifletecektir.Fakat bu yöntemler sadece basurun ağrısını dindirir.Basuru geçirmez!

Basurdan temelli kurtulmak istiyorsanız basur bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamalısınız. Bunun içinse biz size basuru 7 gün gibi kısa bir sürede iyileştiren ve basura son veren 7 gün yöntemini önerebiliriz.

Çoğu Zaman Basur Tedavisi Kendi Başınıza Atabileceğiniz Adımlar İçermektedir. Fakat Bazen de Bu Durum İlaçlar ve Cerrahi Girişimlere Kadar Gidebilir.

Basur Nasıl Geçer BASUR TEDAVİSİ

Basur Nasıl Geçer? İlaçlı Tedavi: Hemoroid ya da basur şikayetleri başlayan hastalara hemen ameliyat yoluna gidilmez. Bunlara hafif vakalar adı da verilmektedir. Hafif vakalarda ilk önceleri ilaçla muamele yöntemleri kullanılır. Doktorunuz size merhem, fitil veya pedleri önerebilir. Basur tedavisinde kullanılabilecek birkaç grup ilaçlar bulunmaktadır ki bunların en başında gelenleri kortizon grubu ilaçlardır. Bu ilaçlar krem ve fitil şeklinde lokal olarak kullanılmakta olup genellikle kaşıntı ve ağrı problemleri olan hastalar için dıştan uygulanabilen ilaçlardır.

Basur Nasıl Geçer? Ameliyatlı Tedavi: Genel olarak ileri tür 3. ve 4. derece hemoroidlerde(basur) ameliyat teknikleri tercih edilir. 1. ve 2. tür basurlarda ise ameliyat dışı yöntemler tercih edilmektedir. Ameliyatlar genelde sedasyon ile birlikte lokal anestezi, spinal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir.

Basur Nasıl Geçer? Lazer Tedavisi: Basur cerrahisinde diğer bir tedavi ise “lazer” kullanılarak yapılan operasyonlardır. Lazer kullanımı demek aslında tam olarak tanımı karşılamamaktadır.Lazerle yapılan ameliyatlar daha kolay iyileştiği için hastalar açısından daha konforlu olduğunu belirtmek isteriz.

BASURA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Bir bardak kaynar suyun içine 4 gram rezene tohumu konup 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu hemeroid çayından her gün 2-3 bardak hazırlanıp içilmelidir.

Basura iyi gelen bitkilerden bir diğeri ise keçiboynuzudur.
1 bardak suyun içine 10 gram ufalanmış keçiboynuzu meyvesi konur ve 10 dakika kaynatılır. Basur için etkili olan keçiboynuzu çayından 3-5 bardak içilir.

Kuş burnu da basura iyi gelen bitkilerdendir. Kaynatılarak lapa haline getirilen kuşburnu ılıması için beklenir ve ılışdıktan sonra basurlu bölgeye sürülür. 15-20 dakika beklendikten sonra basurlu bölge ılık su ile temizlenir.

Ayrıca taze zakkum sürgünlerinden doğrayıp kaynatılması ve bu kaynatılmış suyun buharının basurlu bölgeye tutulması basura iyi gelir.

iLGiLi YAZILAR...